Poradnik

Drzwi wewnętrzne - trendy 2022

Nowe trendy wnętrzarskie to temat, który intryguje wielu naszych klientów. Jakie są obowiązujące trendy ? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury.

Ostatni rok nie jest jednolity jeśli chodzi o panujące trendy. Można jednak wyróżnić dwa główne nurty, które cieszą się największą popularnością.

Pierwszy z nich stanowi połączenie skandynawskiej prostoty z ponadczasową klasyką. Wnętrza w stylu skandynawskim bazują na naturalnych materiałach i kolorach. Najczęściej spotykane połączenia to ciepłe drewno z bielą i szarością. I właśnie w takich kolorach pojawiają się tam drzwi wewnętrzne. Biała barwa drzwi wewnętrznych rozjaśnia pomieszczenia oraz wprowadza do nich elegancję i świeżość. Kolor ten świetnie się spisuje zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Ponadczasowa klasyka również kocha białe drzwi wewnętrzne. Dodają one szyku przytulnym i eleganckim pomieszczeniom, a dodatkowe przeszklenia oraz szprosy tylko wzmacniają ich klasyczny charakter. Kolor biały to w ostatnich miesiącach zdecydowanie najczęściej wybierany kolor drzwi wewnętrznych.

 

Obok drzwi białych dużą popularnością cieszą się również drzwi wewnętrzne w kolorze naturalnego drewna. Dodają one ciepła w prostych i często minimalistycznych wnętrzach w stylu skandynawskim, natomiast w pomieszczeniach w stylu klasycznym dodają unikalnego charakteru oraz wprowadzają harmonię i równowagę, tak przecież ważne w stylu klasycznym.

 

 

Drugim wiodącym nurtem panującym w świecie wnętrzarskim to nowoczesne, industrialne wnętrza. Cechuje je przede wszystkim surowe wykończenie, chłodne barwy oraz otwarte przestrzenie. Dominujące materiały, to m.in. drewno, stal oraz surowy beton, które znakomicie komponują się z minimalistyczną wizją pomieszczenia. Do takich wnętrz idealnie nadadzą się drzwi wewnętrzne drewniane wykonane w kolorze naturalnego drewna, które ociepli charakterystyczne surowe wnętrze. Czarne przeszklone drzwi ze szprosami również idealnie będą się komponować z takimi wnętrzami (sprawdź kolekcję Industrial). Czarne drzwi loftowe świetnie wzmocnią industrialny charakter danego pomieszczenia. Alternatywą dla obu powyższych propozycji może być połączenie np. czarnej ościeżnicy ze skrzydłem wykonanym z naturalnego drewna. Jeśli w Twoim loftowym wnętrzu dominują dodatki w zbliżonej kolorystyce, takie połączenie będzie strzałem w dziesiątkę.

Na koniec naszych rozważań chcielibyśmy zwrócić uwagę na jakość wybieranych drzwi. Drzwi wewnętrzne towarzyszą nam w codziennych sprawach. Z jednej strony zapewniają nam prywatność, a z drugiej łączą nasze mieszkanie w coś więcej - dom, w którym chcemy czuć się dobrze i bezpiecznie. Dlatego przy wyborze drzwi wewnętrznych warto postawić na dobre jakościowo materiały. Drzwi wewnętrzne drewniane firmy Ronkowski takie właśnie są - wykonane w 100% z drewna, naturalne i ekologiczne, na lata.

powrót

 
 
wykonane przez: derwi.pl
wyślij